soldiership

سربازی

یادگیری از طریق فاجعه
نوشته نیکلاس دبرا د / والین در دوره ژانویه ۲۰۱۱
فجایع نظامی به دانش آموزان ایده‌آل درباره برنامه‌ریزی استراتژیک و رهبری یاد می‌دهند .
اولین تلاش برای نجات گروگان‌های آمریکایی در ایران , شکست خورد . نیروی دلتا آمریکا که فقط سه سال قبل تشکیل شده‌بود هشت مرد , هفت هلیکوپتر و یک هواپیمای سی - ای را از دست داد .
نیروی کار اسمیت , اولین واحد مانور زمینی ارتش آمریکا برای وارد شدن به نبرد در کره , در روز ۴ ژوئیه , نشان داد که قدرت به تاخیر انداختن نیروهای کره‌شمالی در حال پیشروی در نزدیکی مرز است. تعدادی سرباز پیاده آمریکایی کشته , زخمی یا مفقود شدند . کره‌شمالی تنها هفت ساعت به تاخیر افتاد .
ارتش اسراییل در طی جنگ جهانی دوم با نیروهای آلمانی شکست خورد . در میدان آلمانی , مارشال " آروین رو " و " برادران همزیست " او , در یک موقعیت دفاعی متفق دست یافتند .
رابرت مور , معاون فرمانده فرماندهی نیروهای کمکی امنیت ارتش , از این مثال‌ها برای نشان دادن نیاز به برنامه‌ریزی استراتژیک و رهبری استفاده کرد . این دوره شش ماه که برای غیرنظامیان ارتش در gs + انجام شد , شرکت کنندگان را برای رهبری مردم و تیم‌ها آماده می‌کند .
مور با اعضای نیروی کار در طی دوره صحبت کرد و توضیح داد که درس‌های آموخته‌شده از این سه رویداد نشان می‌دهند که برنامه‌ریزی استراتژیک و آمادگی بهتر به انجام موفقیت‌آمیز ماموریت‌های کمک کرده‌است .
مور گفت : " تمام چیزهایی که مطالعه کرده‌اید در این سه رویداد گرفتار شده‌اند . " او توصیه کرد که به عنوان برنامه ریزان استراتژیک که در حال حاضر به نبرد فعلی نگاه می‌کنند ( اکنون - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - ) از درس‌های آموخته‌شده از این رویدادها برای کمک به حصول اطمینان از این که چنین چیزهایی دوباره اتفاق نمی‌افتند , استفاده کنید .
او به عنوان نمونه‌ای از اهمیت ساخت یک تیم , راه رفتن از کلاس را از طریق سلسله مراتبی و شرکای جهان که برای موفقیت ماموریت‌های فروش نظامی خارجی لازم است , استفاده کرد . ب. ~~~ ا . ~~~, یک فرماندهی فرعی فرماندهی مواد مخدر ارتش , توسعه و مدیریت همه برنامه‌های کمکی امنیت و فروش نظامی خارجی برای ارتش , ایجاد ظرفیت شریک , پشتیبانی از استراتژی‌های مشارکت فرماندهی رزمندگان و تقویت شراکت‌های چندگانه .
مور گفت : " به عنوان یک رهبر , شما تیمی از تیم‌ها هستید . " شما این کار را خودتان انجام نمی‌دهید . همانطور که کار می‌کنید و برنامه دارید , این است که تیم تان را کنار هم بیاورید . باید به جایی نگاه کنید که امروز هستید و می‌خواهید فردا باشید . همانطور که برنامه‌ریزی می‌کنید , باید یک تلاش جمعی باشد . باید فرهنگ اعتماد , کار تیمی و مشارکت وجود داشته باشد . "
مور به گروه اهمیت ارزش‌های ارتش و عقیده نیروهای نظامی ارتش یاد کرد . این برای شما تازگی ندارد . می‌دانم که قبلا ً آن‌ها را دیده‌اید . اینها مقادیری هستند که در کارمندان ایجاد می‌شوند , ویژگی‌های فردی که همه کارکنان باید مشتاق و یک قانون رفتاری برای پیروی باشند ; این در مورد انجام کار درست است . "
او گفت : ویژگی‌های مختلفی از رهبران وجود دارد :
"
* معماران - - کسانی که در سیستم‌های ساختمانی استاد هستند , هم‌کاری و تسهیل هم‌کاری را تسهیل می‌کنند .
اتصال‌دهنده‌های - - آن‌هایی که هدیه‌ای برای " شیمی ترکیبی " بین ایده‌ها و افراد دارند.
* مربیان - - آن‌هایی که قدرت را به دست می‌دهند تا نگه داشتن آن .
نگهبانان - - مدافعان هوشیار ارزش‌های محوری و دشمنان مصلحت .
* آن‌هایی که راه را برای ایده‌ها و ابتکارات جدید روشن می‌کنند با خرد کردن در میان بوته‌ها از بوروکراسی .


منبع سایت سربازی

+ نوشته شده در  پنجشنبه 20 دی 1397ساعت 15:03  توسط حسین بی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]