soldiership

سربازی

در افغانستان یک بازی مخرب " تاج و تخت "
پس از آنکه مقامات او را به ربودن , شکنجه و تجاوز به یک حریف سیاسی متهم کردند , معاون رئیس‌جمهور افغانستان و یک جنگ‌سالار سابق این کشور , راشد دوستم , مجبور به تبعید شد .
اعتبار
شاه مارای / خبرگزاری فرانسه / گتی ایماژ
معاون رئیس‌جمهور افغانستان و یک جنگ‌سالار سابق به نام محمد رشید دوستم , امسال پس از آنکه مقامات او را به ربودن , شکنجه و تجاوز به خبرگزاری فرانسه / خبرگزاری فرانسه متهم کردند , مجبور به تبعید شدند .
نویسنده
ای .
کابل , افغانستان - یک مقام ارشد امنیتی در شمال شرقی استان تخار زمانی که به فرمانده بشیر احمد فرمانده تلفن کرد محترمانه بود . به هر حال , او با یکی از قوی‌ترین حامیان دولت در این استان صحبت می‌کرد که صدها تن از افراد شبه نظامیان را تحت فرماندهی خود داشت .
" او از فرمانده که در طی نماز تعدادی از نمازگزاران طرفدار دولت را در یک مسجد آتش گشوده بودند , پنج نفر را کشت و پنج نفر را زخمی کرد .
فرمانده با اظهارات کفرآمیز در مورد همسر تماس‌گیرنده پاسخ داد - بدترین اهانت ممکن به یک افغانی - و تلفن را قطع کرد . در آن زمان شمار تلفات غیرنظامیان افغان نسبت داده شد که مقامات را به حمله وحشیانه سه ماهه در تخار نسبت دادند که هیچ یک از آن‌ها شورشیان نبودند, اما پلیس و مقامات امنیتی روز جمعه از متوقف‌کردن او و پیروانش ناتوان بودند .
" بازی تاج و تخت " زمانی که به خشونت در سیاست و جنگ داخلی در جنگ مربوط می‌شود , چیزی در مورد افغانستان ندارد . فقط برای اینکه واضح باشد : هر دو مرد در تماس تلفنی قرار گذاشته بودند که در حمایت از دولت محاصره‌شده در کابل موضع یکسانی داشته باشند . این کشور ممکن است در میانه رو به وخامت , جنگ وجودی علیه شورشیان مصمم طالبان باشد , اما رهبران افغانستان در اردوگاه دولت اغلب در جنگ با یکدیگر به نظر می‌رسند .
این امر به تلاش‌های دولت برای کنترل ستیزه‌جویی آسیب رسانده‌است . تصادفی نیست که بسیاری از جاهایی که شورشیان بزرگ‌ترین دستاورد خود را انجام داده‌اند , در استان‌های شمالی بوده‌اند , که جنگ سالاران قدرت زیادی دارند - و اغلب عمیقا ً احساس انزجار می‌کنند .
این هفته , بزرگ‌ترین شهر در شمال , مزار شریف , پس از اینکه آصف مهمند , یک عضو شورای استانی , در فیس بوک پست کرد , در هفته گذشته در فیسبوک پست کرد تا از حامیان معروف و مشهور استان بلخ , عطا محمد نور , که تصویرش بر روی پایتخت شمالی پوسترهای عظیمی چسبانده شده‌است , انتقاد کند. حتی انتخابات ادامه ندارد .
محمد مهمند یکی از حامیان یک ویدیو آنلاین گفت : " بیست بار به شما گفتم که یک پوستر دیگر از آن دلال محبت و فرومایه را رها نکنید . " " این بار وقتی شما را می‌بینم , من شما را می‌کشم , احمق بی‌شرم , من گلوله‌های توپ را به پیشانی شما می‌فرستم و بعد به خودم کمک می‌کنم . " ( این روشن نبود منظورش از جمله آخر بود . )
حمزه مهمند سپس در روز دوشنبه بعد از ظهر در مسیرش به مزار شریف, سلفی گرفت , درست در صورتی که دشمنانش نمی‌دانستند که کجا او را پیدا کنند .
فرماندار عطا , که یک جنگ‌سالار بدنام بود و به سختی از جنگ دوری می‌کرد , مردان مسلح خود و عده‌ای از افسران پلیس را برای ملاقات با هواپیمای مشاور استانی برای دفاع از وی در آنجا اعزام کرد . تیراندازی متعاقب آن از طریق پایانه و محوطه پارکینگ آن رخ داد که باعث کشته شدن دو تن, زخمی شدن دو نفر و بستن موقت فرودگاه بین‌المللی مزار شریف شد .
انتخاب ویراستاران
که بیکینی پوشیده بود .
دولت در نیروی هوایی افغانستان نیم میلیارد دلار هزینه کرده‌است . هنوز تقلا می‌کند.
سوسک‌های پلنگ : " شکارچیان شریر " ممکن است به زودی دوباره شکار شوند .


منبع سایت سربازی

+ نوشته شده در  يکشنبه 23 دی 1397ساعت 0:43  توسط حسین بی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]