soldiership

سربازی

آقای Ghoryani گفت : " یک گروه ۵۰ یا ۶۰ نفره از جنگجویان طالبان در میانه شب به یک پاسگاه امنیتی حمله کردند و بسیاری از افراد را در پست با snipers از دور کشتند - آن‌ها نمی‌توانند در طول روز با آن‌ها مبارزه کنند ."
وی افزود : " طالبان همچنین در هفته‌های اخیر متحمل تلفات سنگینی شده‌اند ، اما آن‌ها هنوز هم می‌توانند حملاتی را انجام دهند ، زیرا آن‌ها به اندازه کافی پشتیبانی نظامی و مالی دریافت می‌کنند ."
در حالی که نیروهای افغان مبارزان خود را در آمار بی‌سابقه از دست داده‌اند ، مقامات افغان و غربی می‌گویند که یک نشانه اخیر از خوش بینی تغییر رهبری در ارتش و نیروی پلیس کشور بوده‌است .
وزرای داخله و دفاع جدید که هر دو از سربازان قدیمی جنگ ۱۷ ساله هستند قول داده‌اند که به نیروی مسلحی که رئیس‌جمهور اشرف غنی می‌گوید از سال ۲۰۱۵ بیش از ۲۸، ۰۰۰ عضو را از دست داده‌است ، دوباره قوت دهند . مقامات دیگر می‌گویند که این تلفات احتمالا ً حتی بیشتر است و نیروی پلیس در چهار سال گذشته ۱۹، ۰۰۰ تن را از دست داده‌است .
به گفته مسئولان ، حملات طالبان ضمنا ً در روزه‌ای اخیر در هرات ، هرات و بادغیس کشور را تحت‌تاثیر قرار داد و دست‌کم ۱۹ عضو نیروهای امنیتی افغانستان را کشتند و ۲۶ تن دیگر را زخمی کردند . به گفته مسئولان ، شورشیان همچنین متحمل تلفات سنگینی شدند .
ثبت‌نام برای مترجم شفاهی
برای بینش‌های اصلی ، تفسیر و بحث در مورد داستان‌های مهم خبری هفته ، از مقاله نویسان مکس فیشر و آماندا Taub عضو شوید .
دولت اسلامی در مرکز خشونت در شرق افغانستان قرار دارد که در آن جای پایی به دست آمده‌است . به گفته مقامات ، بخش محلی گروه تروریستی طالبان را از دره کورنگال واقع در استان کونار عقب رانده و ارتش آمریکا سال‌ها پیش پس از تلفات سنگین آن را ترک کرده بود.
عبداللطیف Fazly ، یکی از اعضای شورای استانی کونار ، با اشاره به این گروه ستیزه‌جو با نام عربی خود گفت : " Daesh کنترل کامل دره کورنگال را به دست گرفت ."
آقای Fazly گفت که صدها تن از مبارزان دولت اسلامی از کونار و همچنین استان ننگرهار که حضور آن قوی‌تر است ، برای حمله به دره و عقب راندن طالبان جمع شده‌اند .
در حالی که مقامات بلند مدت گفته‌اند که این گروه پس از عملیات‌های هماهنگ نظامی گنجانده شده‌است و اندازه آن در افغانستان کاهش‌یافته است ، تصرف این دره نگرانی‌ها را در میان ساکنان شرق افغانستان افزایش داده‌است .
اگر این گروه انبار خود را در دره مستحکم کند، چندین منطقه همسایه و همچنین جاده اصلی منتهی به استان مجاور نورستان را تهدید خواهد کرد .
از لحاظ تاریخی ، Junbish و جمعیت ، مانند دوستم دوستم و عطا ، مخالفان سرسخت هستند که هزاران تن از پیروان یکدیگر را کشته‌اند . با این حال ، اکنون آن‌ها در دشمنی با دشمنان من هستند . هر دو مخالف جناح اکثریت پشتون در اطراف رئیس‌جمهور غنی هستند .
آقای غنی مدت مدیدی است که می‌کوشد تا استاندار عطا را از مقامش عزل کند و همچنین پی‌گرد قانونی دوستم دوستم را تحت فشار قرار دهد . آقای غنی به طور عمومی دوستم را یک " قاتل شناخته‌شده " در ملا عام نامید ، اگرچه آن‌ها در انتخابات ۲۰۱۴ در حال کار هم بودند .
پس از آن آقای موهمند ، عضو جدید استانی این استان وجود دارد . او از حمایت جناح حزب اسلامی در فرودگاه مزار شریف برخوردار بود که ظاهرا ً این ماهیچه را برای مدتی محافظت می‌کرد . پلیس ملی از دستگیری وی خودداری کرد، چون آن‌ها گفتند که هیچ اتهام جنایی معتبری وجود ندارد . اما افراد فرماندار عطا ، از جمله پلیس مرزی ، او را دستگیر کردند و تحت فشار ، او را به اداره اطلاعات افغانستان تبدیل کردند که در مزار شریف توسط یک پیرو عطا اداره می‌شود . او در حالی که در بازداشت به سر می‌برد ، بعدا ً ادعا کرد که پسر عطا کناره گوشش را گاز گرفته‌است .
برخی از آن‌ها دیدار آقای موهمند را توطئه‌ای از سوی حامیان آقای غنی می‌دانند تا فرماندار عطا را تضعیف کنند که آن‌ها بتوانند موفق شوند او را برکنار کنند - حرکتی که فوریت جدیدی دارد ، اکنون که حاکم بر خود با دوستم دوستم است .
به نظر می‌رسد که این ترفند ، در صورتی که چنین اقدامی وجود داشته باشد ، شکست‌خورده است . اما آقای موهمند پنج شنبه آزاد شد و به کابل بازگشت و برای یک حادثه دیگر آماده شد .


منبع سایت سربازی

+ نوشته شده در  يکشنبه 23 دی 1397ساعت 0:44  توسط حسین بی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]