soldiership

سربازی

این مناقشات شدید در استان‌های بلخ و تخار جدیدترین شواهد درگیری داخلی هستند که منابع را از نبرد علیه ستیزه‌جویی منحرف کرده و حمایت عمومی را تضعیف می‌کنند . پس از آنکه مقامات او را به ربودن , شکنجه و تجاوز به یک حریف سیاسی متهم کردند , شیوع مشابهی در میان طرفداران دولت در دیگر بخش‌های کشور از جمله پایتخت , کابل , صورت‌گرفته است .
درگیری داخلی را می‌توان با تنش‌های قومی دنبال کرد , کینه و کینه به جنگ داخلی در دهه ۹۰ و " % s " و ائتلاف لرزان آمریکا و آمریکا که از تاریخ انقضا آن می‌گذرد . پارلمان باید دو سال پیش منحل شود و شاخه اجرایی بین دو رهبر مخالف , اشرف غنی و رئیس اجرایی عبدالله عبدالله تقسیم شده‌است .
نتیجه این است که دولت مرکزی بخش‌های بزرگی از قلمروی خود را کنترل نمی‌کند , حتی جایی که طالبان عامل آن نیست . به جای آن , قدرت به جنگ سالاران , برخی در دولت و برخی از آن‌ها فقط با آن متحد است که بسیار قدرتمند هستند و اغلب از یکدیگر عصبانی هستند تا بر دشمن مشترکشان یعنی طالبان تمرکز کنند.
چنین درگیری داخلی بین جنگ سالاران درست همان چیزی است که کمک کرد طالبان را به قدرت برساند . و بسیاری از آن جنگ سالاران هنوز در صحنه هستند .
عبدالوحید طاقت , یک تحلیلگر بازنشسته و تحلیلگر نظامی , گفت : " اغلب این احزاب سیاسی مردان مسلح غیر قانونی دارند و این تهدیدی برای دولت است . " او گفت : " آن‌ها می‌توانند دولت را مجبور به فروپاشی و نیز باز کردن راهی برای طالبان کنند تا به قدرت بازگردند . "
این مشکلات پس از آن که دولت افغانستان در سال جاری به طور رسمی با حزب اسلامی قطب‌الدین حکمتیار , یک گروه بنیادگرای اسلامی که در حال انجام یک شورش در سطح پایین علیه دولت بوده‌است , آغاز شد . حزب قومی پشتون , مانند رئیس‌جمهور غنی و حامیانش , تحت سلطه گروه قومی پشتون است .
جناح دیگر در دولت افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله , بیشتر با حزب جمعیت اسلامی متحد است , یک گروه بنیادگرای دیگر که با تاجیک‌ها و دیگر شمالی‌ها شناسایی شده‌است .
امضا برای مترجم
برای بینش‌های اصلی , گزارش و بحث‌های مربوط به اخبار اصلی هفته , از مقاله نویسان max فیشر و آماندا کرو مشترک شوید .
ذبیح‌الله مجاهد , روحانی مشهور جماعت , شروع به تبلیغ علیه قاچاق و خشونت از سوی فرمانده‌کل کرد که در حال حاضر یک فرمانده حزب است . پلیس گفت که مردان فرمانده به ملا فتح‌الله دستور دادند که بایستد , و پس از امتناع وی , خانه‌اش را اخراج کرد و ملا دیگری را از مسجد خود کشت .
ملا عبدالله در نماز جمعه گذشته تحت حمایت افسران پلیسی که از پلیس افغان و مدیریت امنیت ملی کشیده شده‌بودند , صحبت کرد . مقامات پلیس استانی گفتند که اما شبه نظامیان فرمانده شبه نظامیان راه خود را بر روی آتش گشودند و آتش گشودند .
قربان محمد , کارگر , یک کارگر که در حال حاضر حضور داشت , گفت : " حتی پلیس نیز مانند قربانیان ایستاده بود و حتی سعی در توقف شلیک نداشت . " آن‌ها مثل جانورانی وحشی بودند . "
فرمانده که با تلفن تماس گرفته بود , آشکارا از این دعوت ناراحت بود . او شکایت داشت که ملا فتح‌الله او را کافر اعلام کرده‌است , اما منکر حمله به او شد . وی گفت : " تقصیر من این است که من به اشرف غنی در انتخابات رای دادم . " تمام اتهامات علیه من غلط هستند . سپس ناگهان گوشی را گذاشت .
برخی از بازیکنان نیز در نبرد در فرودگاه مزار شریف حضور داشتند . فرماندار عطا , رئیس دیرپای حزب جمعیت , اتحادی با دوستم دوستم , توطئه برای بازگشت از تبعید در ترکیه تشکیل داده‌است . دوستم دوستم رهبر حزب کمونیست است که نماینده اقلیت قدرتمند ازبک است .


منبع سایت سربازی

+ نوشته شده در  يکشنبه 23 دی 1397ساعت 0:45  توسط حسین بی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]