soldiership

سربازی

زمانی که رئیس‌جمهور غنی ، a با تحصیلات غربی ، دوستم دوستم را دو سال پیش در تلاش برای کسب حمایت از حوزه انتخاباتی ازبک خود انتخاب کرد ، به سرعت نگرانی‌هایی را به وجود آورد . بسیاری می‌ترسند که آقای غنی برای مهار مردی که زمانی بعنوان " یک قاتل شناخته‌شده " توصیف کرده بود مبارزه کند .
به عنوان بخشی از یک فعالیت برای بهبود تصویر عمومی عمومی ، دستیاران آقای غنی دوستم را قانع کردند که بیانیه‌ای از جنایات گذشته را منتشر کند و به طور خصوصی تاکید کرد که او قدرت محدودی به عنوان معاون رئیس‌جمهور دارد .
با این حال ، از آن زمان به بعد ، این حس به حاشیه رانده شدن باعث ظهور چندین طغیان توسط دوستم دوستم شده‌است که در آن از قابل‌اعتماد بودن شکایت داشت . و در یک کنفرانس خبری در ماه اکتبر ، او یک تهدید veiled منتشر کرد مبنی بر اینکه او ممکن است خشم خود را نسبت به دولت در صورت بی‌احترامی به او تغییر دهد .
پاتریشیا Gossman ، محقق ارشد سازمان دیده‌بان حقوق بشر افغانستان ، گفت : " هنگامی که غنی دوستم را در سال ۲۰۱۴ به بلیط خود آورد ، او همان اشتباهی را تکرار کرد که از سال ۲۰۰۱ به افغانستان آسیب رسانده بود : " حقوق بشر و حکمرانی بر مصلحت سیاسی ."
ثبت‌نام برای مترجم شفاهی
برای بینش‌های اصلی ، تفسیر و بحث در مورد داستان‌های مهم خبری هفته ، از مقاله نویسان مکس فیشر و آماندا Taub عضو شوید .
رقابت بین آقای Ishchi و دوستم دوستم حدود سه دهه به آخرین روزه‌ای حکومت کمونیست تحت حمایت شوروی در افغانستان باز می‌گردد . دوستم دوستم آقای Ishchi را به ریاست یک نیروی شبه‌نظامی منطقه‌ای تبدیل کرد ، اما آقای Ishchi از خدمت به عنوان تابع ژنرال خودداری کرد و یکی از جیب‌های سیاسی را که ژنرال نمی‌توانست در پناه‌گاه شمالی خود مهار کند ، باقی گذاشت .
خصومت اخیر در روز ۲۵ نوامبر در استان جوزجان شمالی در طی یک بازی بزکشی میان سوارانی که متعلق به آقای Ishchi در یک طرف و دوستم دوستم در جناح مخالف بودند ، آغاز شد . آقای Ishchi ۶۳ ساله گفت که معاون رئیس‌جمهور او را احضار کرده‌است و هنگامی که او را ملاقات می‌کند عصبانی است . او گفت دوستم شروع به توهین به او کرد و بعد bodyguards را به زمین انداخت و روی گلویش گذاشت .
آقای Ishchi گفت : " او حدود دو دقیقه مانند این را فشار داد و گفت: " حدود ۲، ۰۰۰ نفر در صحنه حضور داشتند .
او گفت : " آن‌ها پشت سر او بسته شده‌بودند و او به سمت خانه دوستم در پشت یک وسیله نقلیه زرهی برده شد ."
در زندان خصوصی دوستم دوستم او گفت که از کتک زدن شدید رنج می‌برد ، از جمله ضرب و شتم مکرر و مورد تجاوز قرار گرفتن با لوله تفنگ کلاشینکف به وسیله یکی از مردان آقای دوستم ، و او را مجروح کرد . حساب او نمی‌تواند به طور مستقل تایید شود .
آقای Ishchi گفت که او پنج روز قبل از تحویل دادن به افسران اطلاعاتی محلی زندانی ژنرال دوستم بوده‌است . این اداره او را به مدت ۱۰ روز نگه داشت و بعد از زخم‌هایش او را آزاد کرد - او گفت که صورتش " شبیه کبد " بود - اولین باری که به آینه نگاه کرد - عمدتا ً تحت مراقبت یک پزشک در اداره اطلاعات درمان شد .
" جرم من چیست ؟ آقای Ishchi که کبودی‌ها روی پاهایش را نشان داده بود گفت : " چه حق دارد مرا کتک بزند ، مرا به زندان خصوصی خودش ببرد ؟ " من هر کاری که بتوانم انجام خواهم داد تا افتخار خود را احیا کنم، هر دری که بتوانم به آن بروم ."


منبع سایت سربازی

+ نوشته شده در  يکشنبه 23 دی 1397ساعت 0:47  توسط حسین بی  | 

 
ساخت وبلاگ رایگان تور روسیه بلیط هواپیما بلیط هواپیما تدریس خصوصی زبان انگلیسی هوشمند سازی ساختمان خانه هوشمند
بستن تبلیغات [X]